Bier wordt dit najaar wellicht weer duurder. Oorzaak is de grote hoeveelheid neerslag van de laatste weken.
Toegevoegd op 25-07-2012 om 10:09 door admin in de categorie bierprijzen.
Je bent hier:
Bier wordt dit najaar wellicht weer duurder. Oorzaak is de grote hoeveelheid neerslag van de laatste weken.
Toegevoegd op 25-07-2012 om 10:09 door admin in de categorie bierprijzen.
Doordat er afgelopen maanden enorm veel regen is gevallen, is de hoeveelheid brouwgerst een stuk minder. Bovendien is de gerst die wel geoogst kan worden van mindere kwaliteit. "De gerst was te nat om te oogsten", zegt landbouwexpert Luc Busschaert in de Belgische krant Het Laatste Nieuws. "De droogkosten lopen dan hoog op". Volgens de Busschaert kan een prijsstijging al vanaf september voelbaar zijn, wanneer de gerst van de vorige oogst is opgebruikt.
In maart 2012 steeg de bierprijs in België met ongeveer 6 procent. In september zou de prijs nog een keer kunnen stijgen met 4 procent, aldus Luc Busschaert. Tenminste als de grote brouwerijen als Alken-Maes en AB InBev de inkoopprijzen aan de consument doorrekenen. Of het ook gevolgen heeft voor de prijzen in Nederland is afwachten. Het is in ieder geval duidelijk dat de Nederlandse consument er echt niet op zit te wachten!
Beheer een bierbrouwerij in dit computerspel.
Lees meer
Flesopener met een zakmes uiterlijk!
Lees meer
Hou voortaan precies bij hoeveel je drinkt!
Lees meer
Deze haai bijt je dop er in één keer af!
Lees meer
Lees alles de werkwijze in grote en kleine brouwerijen.
Lees meer
Altijd een opener bij de hand! Inclusief gratis app.
Lees meer
Zo heb je altijd een bieropener bij de hand!
Lees meer
2 reacties
tsss, Als de prijzen WEER worden verhoogd zou dat te belachelijk voor woorden zijn. Wist je dat AB INBEV iets van 20% winst maakt op de omzet. Dit zijn miljarden euro's!
Ze proberen ook wel alles om de consument beentje te lichten, of niet dan. Door de natte zomer werd er ook minder gedronken en die gerst(mout) is dus nog over. Bovendien is mout meerdere jaren houdbaar. Verder adviseer ik jullie te kijken op de site:http://www.productschapakkerbouw.nl/handel/intmarkt/6 en op deze site even wat heen en weer te stoeien met dit jaar en vorig jaar op te kunnen constateren dat de gerst nog niet echt duurder geworden is. Bovendien zijn veel gewassen extra goed gegroeid omdat ze meer dan voldoende water hebben gehad. De opbrengst per hectare zou dus wel eens wat hoger uit kunnen vallen, het duurt misschien iets langer voor er geoogst kan worden maar er is meer dan genoeg. Ik zou mij kunnen voorstellen dat de consument dit soort praatjes als die van de heer Busschaert, die duidelijk bedoeld zijn om een prijsverhoging alvast in te masseren, op een dag niet meer slikt en besluit de eerste de beste brouwer die zijn prijs verhoogt te boycotten.