Ook vindt het CDA dat de mogelijkheden voor alcoholreclame sterk moet afnemen. Eerder kwam het CDA al met standpunt, om de alcoholleeftijd te verhogen naar 18 jaar.
In het lente-akkoord is al afgesproken dat de accijnzen op alcohol omhoog gaan, maar minder hoog dan het CDA wilt. Zo moet er 15 procent meer worden betaald voor wijn, 10 procent meer voor bier en 6 procent meer voor gedestilleerde dranken.
De accijnzen verhogen met 50 procent, zou het alcoholgebruik verminderen met 5 procent. Dit zou de overheid jaarlijk 350 miljoen opleveren, wat nog kan oplopen door de indexering. Zover wilt het CDA echter niet gaan.
Reclame
Uitslag wilt verder het verbod op alcholreclame op televisie uitbreiden. Er zou zijn gebleken dat de uitzending van alcoholreclames na 21:00 verdrievoudigd is. Uitslag wilt deze uitzendingen verbieden omdat er tussen 21:00 en 23:00 veel jongeren televisie kijken.
"Uit diverse wetenschappelijke onderzoeken blijkt dat alcoholreclame de alcoholconsumptie opstuwt, met name onder jongeren", aldus Uitslag.
1 reactie
Het gaat hen helemaal niet om de gezondheid van de jeugd, de overheid is een rupsjenooitgenoeg dat op zoek is naar wegen om de burger nog wat meer centen uit de zak te kunnen kloppen, uitslag krijg je hiervan, op rare plekken. Goed, dan haal ik voortaan mijn pils wel uit Duitsland. Tegen Rolinck Pils konden de Nederlanders toch al niet aan wat de smaak betreft, nu wordt het financieel ook nog aantrekkelijker en we nemen gelijk even een tankje benzine mee.