Inloggen op Mijn Biernet

Geen account? Registreren

Login probleem? Reset je wachtwoord

Delen

Nederlands Bierproeffestival 2026: vanaf morgen in de Grote Kerk Den Haag

Volgen

Blijf altijd op de hoogte

Nederlands Bierproeffestival 2026 opent morgen de deuren in Den Haag

28 mei 2026 om 12:18

Morgen is het zover. De Grote Kerk in Den Haag verwelkomt duizenden bierliefhebbers voor de 13e editie van het Nederlands Bierproeffestival. Twee dagen lang staan ruim 35 Nederlandse brouwerijen klaar met meer dan 250 bieren. Het grootste bierfestival van Nederland is tegelijk de openingsknal van de Week van het Nederlandse Bier.

Binnenaanzicht van een druk bierfestival gehouden in een historische kerk met vele bezoekers.
Oranje logo van de Week van het Nederlandse Bier met witte tekst.
Poster voor het Nederlands Bierproeffestival 2026 met kleurrijke geometrische achtergronden en festivalinformatie.

Twee dagen bier in een indrukwekkend decor

Morgen, vrijdag 29 mei, opent het Nederlands Bierproeffestival zijn deuren in de Grote Kerk in het hart van Den Haag. Het festival loopt door op zaterdag 30 mei en trekt traditioneel duizenden bezoekers uit het hele land. De tijden zijn als volgt: vrijdag van 16.00 tot 22.00 uur, zaterdagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur en zaterdagavond van 18.00 tot 22.00 uur.

De eeuwenoude kerk vormt al jaren het decor voor dit bierfeest en dat is geen toeval. De ruimte, de sfeer en de akoestiek geven het festival een uitstraling die een gewone festivalhal simpelweg niet haalt.

Meer dan 250 bieren van ruim 35 brouwerijen

Van klassieke pilseners van gevestigde namen tot gloednieuwe creaties van kleine ambachtelijke brouwerijen. Bezoekers kunnen morgen kiezen uit meer dan 250 verschillende Nederlandse bieren, gebrouwen door ruim 35 deelnemende brouwerijen. De brouwers zijn zelf aanwezig en lichten hun bieren toe. Dat maakt het festival niet alleen een proeverij, maar ook een ontmoetingsplek tussen maker en drinker.

Speciaal voor de nieuwsgierige bezoeker is er een proeftuin, waar jonge en opkomende brouwerijen hun nieuwste brouwsels presenteren. Wie weet proef je morgen het bier dat over vijf jaar een begrip is.

Beste Bier van Nederland present

Ook het onlangs verkozen Beste Bier van Nederland is aanwezig op het festival. Een mooie gelegenheid om het winnende bier zelf te oordelen.

Opening van de Week van het Nederlandse Bier

Het Bierproeffestival is dit jaar opnieuw de officiële aftrap van de Week van het Nederlandse Bier, die loopt tot en met 31 mei. Lees over wat je allemaal kun beleven tijdens deze bierweek.

Lees ook

Fred Teeven, voorzitter van de Nederlandse Brouwers, verwoordt de dynamiek van de sector treffend:

De Nederlandse biermarkt is een dynamische markt met ruim 900 brouwers. Elk jaar treden weer nieuwe brouwers toe om te proberen met hun bieren een plaats op de Nederlandse biermarkt te verwerven. Dat past ook bij een biersector die zich steeds aan het vernieuwen is.

Praktisch

Tickets zijn nog verkrijgbaar via de officiële website nlbierproeffestival.nl. De organisatie adviseert bezoekers met het openbaar vervoer te komen. De Grote Kerk ligt op loopafstand van zowel Den Haag Centraal als Den Haag Hollands Spoor.