De Roode Leeuw is een bierbrouwerij uit Schagen (Nederland) die is opgericht in 2017.
Type brouwerij
Productiebrouwerij
Opgericht in
2017 (9 jaar actief)
Straat
Witte Paal 50-K
Postcode
1742 NV
Plaats
Provincie
Land
Telefoonnummer
0651322551
Website
Ketels te huur
Proeflokaal
Restaurant
Rondleiding
Winkel
Er is bij ons geen informatie bekend over biermerken van De Roode Leeuw.
Voeg nu een bier toe van De Roode Leeuw!Al jaren liep Dyon met de gedachte om bier te brouwen. In 2017 heeft hij de stoute schoenen aangetrokken en is hij begonnen met bier brouwen. Eerst heel eenvoudig met een starterskit met een blik bierconcentraat. Even verwarmen en oplossen in water, gist toevoegen en wachten. Dit vond hij niet echt brouwen.
Dus kocht hij een brouwpakket waar alles is afgewogen, alleen zelf schroten. Maar ja, hoe doe je dat als je geen schrootmolen hebt? Hij bedacht een oplossing, bij Linke Loetje stond nog een oud koffiemolentje. Die geleend en uitgeprobeerd. Was niet echt de oplossing, na een uur draaien nog niet 10% van de mout geschroot. Dus de rest met een pan en plastic zak maar stuk slaan. Ging wel sneller.
Na alles “geschroot” te hebben aan het brouwproces begonnen. Met 3 pannen op het vuur, roeren, zeven, meten. Een hoop bende en gedoe maar uiteindelijk toch gelukt. Het moest een opbrengst van 20 liter zijn maar het was maar 10 ofzo. Gist toegevoegd en weer wachten. Na het bottelen niet ontevreden dus al aan het nadenken over de volgende stap.
Al snel wat tweedehands spullen gekocht en in de schuur weer brouwen en brouwen. Ook al denkend om uit te breiden. Al snel vond hij het schuurtje van 2 bij 3 meter te klein. Dus de schuur verbouwen. Even groter en hoger. Zo gezegd, zo gedaan. Ook de brouwinstallatie verbeteren. Met losse meters en zo.
Na de eerste keer brouwen en schoonmaken even vergeten de ketel uit te zetten met als gevolg brand in de schuur. Gelukkig goed verzekerd. En kon hij de schuur herstellen en bleef er nog wat geld over voor een alles-in-één ketel van 50 liter. Grotere capaciteit betekent ook grotere vergistingsketels dus maar roestvrijstalen vergistingsketels aangeschaft.
Inmiddels is de capaciteit en vraag zo gestegen dat de schuur te klein is geworden en is de brouwerij verhuisd naar de Witte Paal. Daar is meer ruimte om nog verder te groeien.
In de SoHo Gastrobar in Schagen bevindt zich een kleine brouwerij die wordt beheerd door Schaagse Brouwerij De Roode Leeuw. Het adres is:
SoHo Gastrobar
Markt 15
1741 DH, Schagen