Inloggen op Mijn Biernet

Geen account? Registreren

Login probleem? Reset je wachtwoord

Delen

Bierpairing op gastronomisch niveau bij de Wispe Brouwerij

Volgen

Blijf altijd op de hoogte

Bierpairing op gastronomisch niveau bij de Wispe Brouwerij

19 september 2024 om 12:48

Craft Culinair 2024 wordt op 29 oktober gehouden bij de Wispe Brouwerij in Weesp. Het is een bier-spijs masterclass voor biersommeliers en chefs!

Bier aan tafel
Proosten met bierglaasjes van CRAFT
Bier tappen in CRAFT glaasje

Craft Culinair

CRAFT, de branchevereniging voor onafhankelijke bierbrouwerijen, organiseert op dinsdag 29 oktober het eerste bierpairing evenement voor professionals: CRAFT Culinair. De culinaire middag bij brouwerij Wispe in Weesp staat volledig in het teken van het combineren van Nederlandse craft bieren en spijs.

We zijn vereerd met een groep innovatieve fine dining restaurants die enthousiast is over beer pairings. 
Raymond van der Laan - bestuurslid CRAFT

Onder andere (sterren)chefs en sommeliers van Chateau Neercanne uit Maastricht en Restaurant Feu uit Utrecht bereiden en begeleiden elk een gerecht met bijzondere bieren. Ook zal een panel van experts in samenwerking met CRAFT de veelzijdigheid en het brede smaakprofiel van bier uitvoerig bespreken.

Lees ook

De volle aandacht voor bier

biertje ruiken Het evenement is een initiatief van branchevereniging CRAFT. Raymond van der Laan, bestuurslid bij CRAFT: “We zijn vereerd met een groep innovatieve fine dining restaurants die enthousiast is over beer pairings. Toch zien we in de branche wat koudwatervrees om hier mee te gaan werken. Voor hen is dit event bedoeld. Een interactieve, leerzame middag om met een groep van zestig professionals te zien dat het geen sprong in het diepe is, maar een aanzet voor een nieuw gastronomisch decennium waar het scala aan biertypen veel breder is dan alleen maar pils.”

Bier-spijs combineren op  gastronomisch niveau

In de prachtige neogotische kruiskerk in de oude binnenstad van Weesp die omgebouwd is tot bierbrouwerij Wispe zullen de genodigden tijdens een 4-gangen foodpairing een reeks aan bieren proeven. Alle bieren zijn gebrouwen door leden van CRAFT.

Een panel bestaande uit Henri Reuchlin (StiBON), Marjan van Eijk-de Vos (wijndocent), Yu Mey Kwee (CRAFT en StiBON), Peter Klosse en Luc Kusters (restaurant Bolenius*) lichten deze middag de mogelijkheden verder toe. Na afloop kan er gestemd worden op de favoriete bier-spijs combinatie, en is er tijdens de netwerkborrel ruimte om verder te praten.

Over CRAFT 

CRAFT is de branchevereniging voor onafhankelijke brouwerijen in Nederland. CRAFT verenigt bijna 200 brouwerijen, van groot tot klein. De vereniging ondersteunt de leden met activiteiten op het gebied van kennisdeling, belangenbehartiging en promotie. Kijk voor meer informatie op craftbrouwers.nl.

Cookie instellingen