Smaak & Omschrijving
ALLY Pale Ale is een frisse, fruitige en hoppige pale ale met een gelaagde moutigheid. De hop zorgt voor een fruitig aroma en een zachte bitterheid, terwijl de mout met het verwerkte restbrood het bier een ronde basis geeft. Een toegankelijk, dorstlessend bier met een droge, licht bittere afdronk.
Het stadsbier van Almere, nu van Brouwerij Bluswater
ALLY Pale Ale is hét stadsbier van Almere en wordt sinds eind 2025 uitgebracht door Brouwerij Bluswater, eveneens uit Almere. Het frisse, fruitige en hoppige bier kreeg daar een nieuw thuis toen de brouwerij die het bedacht ermee stopte. Achter Bluswater staan Dennis Vleugel en Bob Prummel, twee brandweermannen die naast het blussen van branden al jaren bier brouwen. ALLY staat er in het assortiment naast bieren als Ladderszat en On Fire.
"Wij konden het bier dat de trots van Almere uitdraagt niet zomaar laten verdwijnen," zegt Dennis Vleugel. "Met onze eigen bieren vieren we al de trots op ons vak. Dankzij ALLY kunnen we nu ook iets betekenen voor de stad waar we vandaan komen."
Gebrouwen met Almeers restbrood
Het bier wordt gebrouwen met restbrood van lokale ondernemers. Daardoor is er minder graan nodig en krijgt brood dat anders verloren zou gaan een tweede leven. ALLY Pale Ale komt in blik van 33 cl. Op het blik staan tien herkenbare Almeerse gebouwen en kunstwerken, met in het midden Ally de Aap, de mascotte van Almere City FC.
Van het Yanmar Stadion tot de bierspeciaalzaak
ALLY wordt geschonken in het Yanmar Stadion van Almere City FC en is verkrijgbaar bij diverse horecazaken en winkels in Almere. Ook buiten de stadsgrenzen heeft het bier zijn weg gevonden naar bierspeciaalzaken, van Maastricht tot Groningen.
Bedacht door Brouwerij Stijl
De bedenker en eerste brouwer van ALLY Pale Ale is Brouwerij Stijl uit Almere, van Anneke en Raymond Geraads. Het echtpaar wilde al jaren een echt Almeers bier maken en lanceerde ALLY in 2019 in samenwerking met Almere City FC. Toen Brouwerij Stijl besloot eind 2025 te stoppen, dreigde ook het einde van het stadsbier. Omdat de verkoop nog altijd groeide en Anneke Geraads het zonde vond als de Almeerse trots verloren zou gaan, zocht Stijl een lokale ondernemer om het stokje over te nemen en vond die in Brouwerij Bluswater.