Inloggen op Mijn Biernet

Geen account? Registreren

Login probleem? Reset je wachtwoord

Delen

AB Inbev: Kwartaalwinst 2e kwart 2011

Volgen

Blijf altijd op de hoogte

AB Inbev: Kwartaalwinst 2e kwart 2011

Het internationale bierconcern Anheuser-Busch InBev heeft de winst in het 2e kwartaal van 2011 met 26 procent zien stijgen ten op zichte van het 2e kwartaal in 2010.

abinbev

AB InBev (bekend van o.a. Hertog - Jan, Jupiler, Budweiser) heeft tijdens het tweede kwartaal van dit jaar een nettowinst gerealiseerd van 1,45 miljard dollar. Dat betekent een stijging met 26 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. De omzet steeg met 8,5 procent tot 9,52 miljard dollar. De winst in het eerste halfjaar van 2011 steeg 18,3 procent. en boekte een nettowinst van 2,8 miljard dollar (2 miljard euro) vergeleken met 2,3 miljard dollar in de eerste zes maanden van 2010. 

Lees ook

AB InBev verkocht minder bier in de VS en Brazilië, de twee grootste markten. In Azië daarentegen steeg het verkochte volume 12,1 procent. In China namen de biervolumes met 11,7 procent toe.

In thuisland België kon AB InBev het verkochte volume bieren in het tweede kwartaal van 2011 met 3,2% opvijzelen dank zijn gunstige weersomstandigheden tussen begin april en eind juni. Bovendien kon het concern hier zijn marktaandeel behouden. Het introduceerde met de bierfrisdrank Jupiler Force, Leffe Ruby en Printemps en Hoegaarden 0,0 ook enkele nieuwe bieren.