Inloggen op Mijn Biernet

Geen account? Registreren

Login probleem? Reset je wachtwoord

Delen

STAP wil wettelijke bodemprijs voor bier

Volgen

Blijf altijd op de hoogte

STAP wil wettelijke bodemprijs voor bier

STAP, Stichting Alcoholpreventie, wil dat supermarkten stopppen met de stuntprijzen voor kratten bier. Het zou tot excessief drankgebruik leiden.

STAP wil wettelijke bodemprijs voor bier

De stichtingheeft een brief gestuurd aan Heineken, waarin wordt gevraagd een einde te maken aan de lage prijzen voor bier. Ook Albert Heijn heeft de brief gekregen. Heineken zegt in een reactie dat het bedrijf niets aan de stuntprijzen in supermarkten kan doen en Albert Heijn heeft nog niet op de brief gereageerd..

En de stichting heeft weer eens een waardeloos idee: er moet een wettelijke bodemprijs voor bier komen!

Lees ook

Een bodemprijs voor bier, hoe verzinnen ze het?! Zijn ze zelf weleens een supermarkt binnengelopen? Een kratje Heineken van €8,29 bij de AH deze week mogen zijn dan goedkoop vinden, een krat PITT bier (dat zijn die gele, lelijke kratten) kost bij vele supermarkten maar €5,- (normale prijs, geen aanbieding). En een tray Hollandia? Ook een minumumprijs? Zwervers zweren bij dat bier, van een bodemprijs zouden ze alleen maar failiet gaan ;)

Wat reacties (van nu.nl):
De directeur van Stap (Van Dalen) zegt dat bier bij veel supermarkten al jaren een lokartikel is. ''Als je weet wat bier doet met mensen, dan zijn ze zeer onverantwoord bezig.'' Uit onderzoek blijkt dat er een relatie is tussen de bierprijs en alcoholproblematiek.

Algemeen directeur Philip de Ridder van Heineken is niet blij met de prijzenoorlog voor bier. "Het kan leiden tot onverantwoord alcoholgebruik, maar ook tot ongezonde bedrijfsvoering bij supermarkten, waardoor bij de bierbrouwers de marges eveneens onder druk komen te staan. Wij mogen ons echter niet bemoeien met de prijzen in de winkel." De Ridder is geen tegenstander van een bodemprijs. ''Wat Heineken betreft is dat prima. Wij willen elke discussie aangaan.''

Albert Heijn verklaart dat bij de stunt van maandag werd gereageerd op een actie van Dirk van den Broek. ''Daardoor was de prijs die dag bij ons 6,99 euro. Een prijs van minder dan 3 euro, dat herken ik niet'' aldus een woordvoerder. De supermarkt is voorstander van vrije marktwerking en dus tegen een wettelijke minimumprijs. ''Er zijn tal van instrumenten om iets te toen aan alcoholmisbruik. Het individu heeft daarin ook zijn verantwoordelijkheid''.