Smaak & Omschrijving
Vleteren 12 Whisky Barrel Aged heeft een aroma waarin hout, vanille en honing prominent aanwezig zijn, afkomstig van het rijpen op eikenhouten whiskyvaten. De smaak is vol en complex, met een zoete basis die wordt aangevuld door tonen van eikenhout en een subtiele whiskywarmte. Het mondgevoel is rijk en vol door het hoge alcoholgehalte van 12%. De afdronk is lang, warm en licht houtachtig, waarbij de vatinvloed goed in balans is met de onderliggende bierkarakters.
Vatrijping
Vleteren 12 Whisky Barrel Aged is een Belgisch sterk blond bier van Brouwerij Deca uit Woesten-Vleteren, gerijpt op eikenhouten vaten die vooraf waren doorweekt met whisky. Het bier rijpt gedurende een vol jaar op deze vaten, waarbij de houtige en whiskytonen geleidelijk in het bier trekken.
Het bier is gebrouwen met vier soorten mout en twee soorten hop, en ondergaat na het vatrijpen een hergisting op de fles. Het is niet gepasteuriseerd en ongefilterd.
Bierstijl
Dit bier valt binnen de categorie Barrel Aged Belgische sterke blonde ales, een bovengistend biertype met een hoog alcoholgehalte van 12%. De combinatie van de rijke moutbasis met de invloed van de whiskyvaten maakt dit een bijzondere vertegenwoordiger van deze stijl.