Duvel Moortgat in 2025
De cijfers die brouwerij Duvel Moortgat bij de Nationale Bank van België neerlegde voor het boekjaar 2025, laten een opvallende beweging zien. De omzet daalde met 1,7 procent tot 598 miljoen euro, terwijl de bedrijfswinst juist met 10,5 procent klom.
Brouwerij Duvel Moortgat zag de omzet in 2025 licht dalen, maar wist de bedrijfswinst juist flink op te krikken. De brouwer van Duvel, Chouffe, Liefmans en Vedett doet het daarmee beter dan menig collega uit de Belgische biersector. Minder verkopen, meer verdienen: het is een combinatie waar menig brouwer momenteel van zou dromen.
Omzet zakt, maar winst gaat omhoog
In hectoliters nam de verkoop licht af, van 2,3 miljoen naar 2,2 miljoen hectoliter. Toch steeg de bedrijfswinst voor afschrijvingen (EBITDA) tot ongeveer 162 miljoen euro. Ook de nettowinst ging vooruit, zij het bescheidener, met 2,8 procent. De verklaring zit vooral in de kostenkant: zowat alle onkostenposten daalden. Zelfs de personeelslasten gingen lichtjes omlaag, van 134 miljoen euro in 2024 naar 132,5 miljoen euro.
De omzetdaling zelf is grotendeels een boekhoudkundig verhaal. CEO Michel Moortgat wees eerder in een interview met Trends op de wisselkoerseffecten als hoofdoorzaak: een zwakke Amerikaanse dollar en een zwakke Chinese munt drukten de in euro's uitgedrukte omzet.
Ook in België gaat het vrij goed, maar niet super, aldus CEO Michel Moortgat.
Amerika krimpt, Europa groeit
De Verenigde Staten blijven de belangrijkste markt, goed voor 30 procent van de omzet. Dat aandeel liep wel terug, want het lag een jaar eerder nog op 36 procent. Terwijl Duvel, Vedett en de andere Belgische merken het aan de overkant van de oceaan nog goed doen, verliezen de lokale Amerikaanse merken van de groep terrein.
In China staat de verkoop eveneens onder druk. Dat land is goed voor zo'n 5 procent van de omzet, maar Chinese consumenten houden de hand op de knip. Toch blijft de brouwer investeren in de brouwerij in Tianjin, die in 2022 werd gekocht om witbier lokaal te kunnen produceren.
Elders in Europa was het beeld juist positief. Nederland, Frankrijk, Spanje, Italië en het Verenigd Koninkrijk lieten volgens Moortgat groei zien. Ook merken als Liefmans blijven het goed doen.
Blijven investeren, ook in mindere tijden
Duvel Moortgat trekt de portemonnee, ondanks de tegenwind op sommige markten. Vorig jaar investeerde de groep 32 miljoen euro, onder meer in een nieuwe vatenlijn in Puurs. Daar wordt het bekendste merk van het huis, Duvel, gebrouwen. De aanhoudende investeringen verklaren volgens de brouwer mee waarom de groep het beter doet dan veel branchegenoten.
- Omzet 2025: 598 miljoen euro (min 1,7 procent)
- Verkoopvolume: 2,2 miljoen hectoliter
- Bedrijfswinst (EBITDA): circa 162 miljoen euro (plus 10,5 procent)
- Nettowinst: plus 2,8 procent
- Investeringen: 32 miljoen euro
De opmars van alcoholvrij
Een duidelijk speerpunt voor de komende jaren is het alcoholvrije segment. Dat maakt inmiddels 5 procent van de groepsomzet uit en groeide vorig jaar met 20 procent. De brouwer breidde het assortiment uit met alcoholvrije varianten, zoals La Chouffe 0,0% en kijkt ook naar dranken buiten het bier om, zoals de kombucha Jarr.
Een alcoholvrije Duvel zit voorlopig nog niet in de schappen, maar Michel Moortgat sluit die niet uit voor de toekomst. Wel stelt hij een duidelijke lat: een alcoholvrije Duvel zou heel dicht bij het origineel moeten aanleunen voordat die er komt.
Dividend voor de familie
De familiale eigenaars, de broers Michel, Bernard en Philippe Moortgat, krijgen een gewoon dividend van 35 miljoen euro. Dat is hetzelfde bedrag als de voorgaande jaren.
Voor een brouwerij die opereert in een markt met dalende bierconsumptie en aanhoudend hoge energie- en grondstofkosten, oogt het rapport over 2025 stevig. De omzet mocht dan licht dalen, aan de winstkant liet Duvel Moortgat zien dat scherp op de kosten letten en blijven investeren nog altijd loont.
Bekijk actuele aanbiedingen in Nederland van Duvel, Chouffe en Liefmans bieren.