vandeStreek bier verhuist naar Strijkviertel in Utrecht
09 juli 2026 om 16:07
De Utrechtse brouwerij vandeStreek bier verhuist naar Strijkviertel 27 in Utrecht. De brouwerij kreeg onlangs de sleutels van het nieuwe pand. Met de verhuizing creëert vandeStreek ruimte voor verdere groei van het bedrijf.
Van thuisbrouwen naar 15.000 hectoliter per jaar
vandeStreek bier werd in 2013 opgericht door de broers Sander en Ronald van de Streek. Na drie jaar experimenteren met thuisbrouwen besloten zij hun passie om te zetten in een onderneming. De eerste bieren werden gebrouwen bij andere brouwerijen, totdat eind 2016 de eigen brouwerij aan de Ontariodreef in Overvecht werd geopend.
Ik kan bijna niet geloven dat we hier al tien jaar zitten. In het begin deden mijn broer en ik alles zelf: van brouwen tot afvullen. Inmiddels werken we met een team van dertig vakmensen en staan we aan de vooravond van een prachtige nieuwe stap voor ons bedrijf.
Aldus medeoprichter Ronald van de Streek. In tien jaar tijd groeide vandeStreek bier uit tot een brouwerij met een jaarlijkse productie van ongeveer 15.000 hectoliter bier.
We hebben vijf jaar gezocht naar een plek die past bij onze ambities. We hebben gekeken naar nieuwbouw, renovatie, koop en huur. Dat bleek niet eenvoudig, mede door de uitdagingen rondom netcongestie.
Vertelt medeoprichter Sander van de Streek, verantwoordelijk voor de operationele activiteiten van de brouwerij.
Hele bedrijf weer onder één dak
Volgens Sander biedt de nieuwe locatie niet alleen meer ruimte, maar ook meer efficiëntie.
Het mooiste aan het nieuwe pand is dat we straks weer met het hele bedrijf onder één dak werken. De afgelopen vijf jaar waren we verdeeld over twee locaties aan de Ontariodreef. Daarnaast biedt Strijkviertel ons de mogelijkheid om in de toekomst door te groeien naar een capaciteit die vier keer groter is dan vandaag.
Lees ook
Om deze stap mogelijk te maken investeert vandeStreek bier onder meer in:
Zonnepanelen
Batterijen
Een nieuwe afvullijn
Extra opslagtanks
Komt er weer een proeflokaal?
Of er op de nieuwe locatie ook weer een proeflokaal komt, is nog niet zeker.
Dat zouden we heel graag willen. Maar dat is afhankelijk van de benodigde vergunningen.
Aldus de ondernemers. Het begin van de verhuizing staat gepland voor het vierde kwartaal van 2026. Tot die tijd blijft de productie plaatsvinden op de huidige locatie aan de Ontariodreef.