Inloggen op Mijn Biernet

Geen account? Registreren

Login probleem? Reset je wachtwoord

Delen

Brouwerij Het Gansje | Proeflokaal Goes | Bierbrouwerij

Volgen

Blijf altijd op de hoogte

Brouwerij Het Gansje

Brouwerij Het Gansje was een bierbrouwerij uit Goes (Nederland).

Logo Bierbrouwerij Het Gansje
Logo Bierbrouwerij Het Gansje

Gegevens brouwerij

Achtergrond informatie

Brouwerij Het Gansje in Goes

Ben en Ingrid zijn allebei erg enthousiaste bierliefhebbers. Ben voor het consumeren en Ingrid voor zowel het consumeren als het brouwen.

Ingrid brouwt al meer dan 25 jaar hobbymatig bier en heeft ook een opleiding in België gevolgd hoe professioneel bier te brouwen.

In 2017 besloten ze om de hobby in de praktijk te gaan brengen. Ze hebben hun vorige huis verkocht en 'ingewisseld' voor een woning met op de begane grond een café.

Na de nodige verbouwingen willen ze jullie ook mee laten genieten van Ingrid's bier in Brouwerij Het Gansje. Ze hebben een klein proeflokaal met een retro/industrieel uiterlijk. Het bier wordt in een aparte ruimte in het proeflokaal gebrouwen waarbij je mee kan kijken met het brouwproces.
Ze brouwen heel klein, zo'n 20 liter per keer, en hebben naast de normale blond, dubbel en tripel ook regelmatig een speciaal bier op de tap.

Ze verkopen daarnaast ook andere vooral Zeeuwse bieren. Maar loop ook gerust binnen voor een wijntje, kopje koffie, thee of fris.

Brouwhistorie Goes

Al in 1644 wordt er in de Goese kronieken geschreven over Brouwerij De Gans. Deze was gelegen aan de Wijngaardstraat. In 1895 zwaaide Maria Stieger, weduwe van Seraphinus de Meulmeester de scepter over Brouwerij De Gans.

Lees ook

De brouwerij was inmiddels een erg moderne stoombrouwerij geworden. Ze zette de zaak voort met haar tweede echtgenoot, Henricus Leygraaff, die ook bierbrouwer van beroep was. Volgens het gemeentearchief werd Brouwerij De Gans opgeheven in 1902.

Van recenter datum was er ook een Brouwerij De Gans te Goes: 1988-2001. Het was één van de eerste nieuwe generatie bierbrouwerijen. Het had mooie koperen ketels met een capaciteit van 100 liter. Het bijzondere aan de begindagen van deze brouwerij was dat er accijns betaald werd per etiket. Deze etiketten werden door de douane, per etiket afgestempeld. Dit bedrijf was in handen van Ad en Corrie Schoenmakers.

En nu is er dus een kleinere versie: Brouwerij het Gansje.

Aankonding van het stoppen

Op 6 december 2024 plaatste Brouwerij het Gansje het volgende op hun Instagram: 

Na lang overwegen hebben we besloten om in de loop van volgend jaar te stoppen met de brouwerij.
We hebben een aantal mooie jaren gehad en vinden het dan ook moeilijk om afscheid te nemen van onze vele vaste klanten, dankzij wie we nu al meer dan 6 jaar de brouwerij draaiende hebben kunnen houden.
We vinden het erg leuk om te doen, maar we worden ook een dagje ouder.”

Het moment van dichtgaan van @brouwerijhetgansje weten we nog niet, voorlopig is iedereen meer dan welkom.

Wel willen zij de bezitters van tegoedbonnen vragen om niet te lang te wachten, het zou zonde zijn als ze deze niet zouden gebruiken, gelukkig is daar de komende maanden zeker nog genoeg tijd voor.

Voor verdere ontwikkelingen houd hun website en socials in de gaten, en vergeet niet dat ze van woensdag 8 t/m woensdag 22 januari 2025 op vakantie zijn.

“Overigens staat het pand te koop bij @faasse_fermont, het zou erg mooi zijn als iemand ons concept zou willen voortzetten."


3 augustus 2025: einde van de brouwerij