Inloggen op Mijn Biernet

Geen account? Registreren

Login probleem? Reset je wachtwoord

Delen

Duvel Moortgat investeert 15 miljoen voor duurzamer brouwproces

Volgen

Blijf altijd op de hoogte

Duvel Moortgat investeert 15 miljoen euro voor duurzamer bier

14 mei 2026 om 09:15

Duvel Moortgat schakelt over van aardgas naar elektrische warmtepompen. De Belgische brouwer investeert ruim 15 miljoen euro in het Duvel Net Zero Brewing-project.

Hand houdt een fles Duvel Barrel Aged Brasil Rhum Edition vast met een kampeerterrein op de achtergrond.
Duvel Moortgat brouwerij logo
Duvel flesje met het etiket sinds 2020 en het Duvel Collection bierglas uit 2020

Van aardgas naar elektrische warmtepompen

Bier brouwen vraagt veel warmte. Bij Duvel Moortgat in Breendonk, vlak bij Puurs-Sint-Amands, wordt die warmte momenteel grotendeels opgewekt met geïmporteerd aardgas. Daar komt verandering in. Onder de noemer Duvel Net Zero Brewing schakelt de brouwerij over op elektrische warmtepompen, waarmee de CO?-uitstoot van het productieproces aanzienlijk wordt verlaagd.

Ellen Aarts van Duvel Moortgat licht het project toe:

Om bier te maken is veel warmte nodig. Het is de bedoeling om die warmte op te wekken met elektrische warmtepompen, waardoor er minder CO? vrijkomt.

Buffervaten tegen warmteverlies

duvel bier in het voorjaar met bloesem boom Naast de warmtepompen installeert de brouwerij grote buffervaten op het terrein. Tijdens het brouwproces gaat tegenwoordig nog een aanzienlijke hoeveelheid warmte verloren. De buffervaten moeten die restwarmte opvangen en opslaan, zodat die later opnieuw kan worden gebruikt. Zo ontstaat een intern warmtenet dat de energie-efficiëntie van het volledige brouwproces verhoogt.

Concreet betekent dit:

  • Vervanging van aardgasgestookte installaties door elektrische warmtepompen
  • Plaatsing van grote buffervaten voor opslag en hergebruik van restwarmte
  • Aanleg van een intern warmtenet dat alle onderdelen van het brouwproces met elkaar verbindt

Vlaamse subsidie van bijna 3,9 miljoen euro

De totale investering bedraagt ruim 15 miljoen euro. De Vlaamse regering heeft een subsidie goedgekeurd van 3.826.778 euro, ongeveer een kwart van het totale bedrag. De rest wordt door Duvel Moortgat zelf gefinancierd.

Lees ook

Vlaams minister van Energie en Klimaat Hans Bonte benadrukte dat investeringen in elektrificatie Vlaanderen helpen minder afhankelijk te worden van duur fossiel aardgas uit instabiele regio’s, en dat dit zowel goed is voor de economie als voor het klimaat. De subsidie maakt deel uit van een breder pakket van 140 miljoen euro waarmee de Vlaamse overheid de afhankelijkheid van fossiele brandstoffen wil afbouwen.

Uitvoering binnen vijf jaar

Het Duvel Net Zero Brewing-project wordt binnen één tot vijf jaar volledig uitgevoerd. De aanpassingen vinden plaats op de productielocatie in Breendonk, het hoofdkantoor van de brouwerij waar onder andere Duvel wordt gebrouwen.

Duvel Moortgat en duurzaamheid

De investering in warmtepompen past binnen de bredere duurzaamheidsstrategie van Duvel Moortgat. Het familiebedrijf, opgericht in 1871, denkt naar eigen zeggen in generaties in plaats van in jaren. Eerder zette de brouwer al stappen op het gebied van waterbeheer en afvalreductie. Met dit project richt de brouwer zich nu nadrukkelijk op de CO?-uitstoot van het productieproces zelf.

Duvel Moortgat is de afgelopen jaren sterk gegroeid als internationale groep. Met dertien brouwerijen en meer dan twintig merken, waaronder Duvel, La Chouffe, Vedett, Liefmans, Maredsous, De Koninck en Firestone Walker, is het een van de grootste onafhankelijke brouwerijen ter wereld. Vorige maand nam het Stone Brewing nog over van Sapporo

Dat juist een familiebedrijf fors investeert in verduurzaming laat zien dat de Belgische bierwereld de energietransitie serieus neemt.