Inloggen op Mijn Biernet

Geen account? Registreren

Login probleem? Reset je wachtwoord

Delen

Grolsch neemt Gulpener volledig over: belang naar 100 procent

Volgen

Blijf altijd op de hoogte

Grolsch neemt Gulpener volledig over

02 juli 2026 om 12:16

Grolsch breidt haar belang in Gulpener uit van 15 procent naar volledig eigendom. Daarmee zetten de brouwers uit Enschede en Gulpen een volgende stap in een samenwerking van bijna 30 jaar.

Buitenzijde van de Gulpener-brouwerij met glazen gevel, geparkeerde auto's en bewolkte lucht.
Terras bij een bakstenen brouwerijgebouw met Gulpener-parasols en het bord Gulpener bier.
Zonnig bierterras met houten picknicktafels, houten palen, groen en dorpshuizen op de achtergrond.

Grolsch volledig eigenaar Gulpener

Grolsch en Gulpener maken bekend dat Grolsch haar belang in Gulpener uitbreidt van 15 procent naar volledig eigendom. Daarmee zetten beide brouwers een volgende stap in een samenwerking van bijna 30 jaar en gaan zij een nieuwe fase in.

De stap versterkt de positie van Grolsch in de biermarkt en vergroot de slagkracht van beide brouwers in een markt die steeds competitiever wordt.

Versterking in speciaalbier en alcoholvrij

Voor Grolsch betekent de overname onder meer een versterking in het speciaalbiersegment en in alcoholvrije dranken. Met de overname komen de volgende merken in handen van de brouwer uit Enschede:

Wand met posters van Gulpener bieren Tegelijkertijd blijft het gezamenlijke uitgangspunt helder: het unieke karakter, de kwaliteit en de lokale verankering van Gulpener blijven behouden. Continuïteit en herkenbaarheid vormen het vertrekpunt, met ruimte om op langere termijn gezamenlijk verdere ontwikkeling te verkennen.

Een logisch vervolg

Emily Pittman, Managing Director van Grolsch, ziet de overname als een natuurlijke stap:

Deze stap is een logisch vervolg op een samenwerking die zich in de praktijk al bijna 30 jaar heeft bewezen. Gulpener is een onderscheidende brouwerij met een geweldige historie en een duidelijke eigen identiteit. Met deze stap versterken we onze positie in de biermarkt, terwijl het karakter, de kwaliteit en de lokale kracht van Gulpener verder kunnen groeien.

Nieuw hoofdstuk voor Gulpener

Ook Jan-Paul Rutten, eigenaar en directeur van Gulpener, spreekt van een belangrijke mijlpaal:

Voor Gulpener markeert dit een nieuw hoofdstuk in een samenwerking die al lang bestaat en gebaseerd is op vertrouwen. We zien deze stap als een bevestiging van de kracht van onze merken, onze mensen, onze kwaliteit en onze worteling in Limburg. Gulpener heeft zich de laatste decennia op zeer positieve wijze ontwikkeld tot de duurzame, lokale speciaalbier brouwer die het nu is. Maar om in een uitdagende markt succesvol te blijven, zijn schaalgrootte en commerciële slagkracht onontbeerlijk. In Grolsch hebben we de beste partner gevonden om een gezonde toekomst voor de bierbrouwerij en haar medewerkers te waarborgen.

Meer slagkracht voor de toekomst

Met de bekendmaking kondigen Grolsch en Gulpener een belangrijke verandering aan voor beide brouwers, met meer slagkracht voor de toekomst.

Lees ook

De brouwers delen hun passie voor goed bier, maar ook hun ambitie om een bijdrage te leveren aan een duurzamere wereld. Daarnaast hebben zij gezamenlijk meer dan 600 jaar brouwervaring in huis.

Over de investeringen die met de uitbreiding van het partnerschap gepaard gaan, doen beide bedrijven geen mededelingen.

Teleurgestelde en bezorgde reacties

Veel bierliefhebbers uiten hun zorgen dat de de onafhankelijke Gulpener brouwerij nu onder een multinational komt te vallen. Grolsch is namelijk eigendom van het Japanse Asahi

Er wordt gewaarschuwd voor een scenario dat de eveneens Limburgse brouwerij Brand eerder overkwam. Na de overname door Heineken verdween de grootschalige bierproductie uit Wijlre en werd de productie van Brand Pilsener verplaatst naar andere Heineken-brouwerijen. In Wijlre bleef alleen een microbrouwerij voor kleinschalige speciaalbieren over.

De tijd zal uitwijzen hoe deze stap uitpakt voor Gulpener, dat tot voor kort nog de slogan 'De vrije brouwer' voerde.

proefglaasjes bij gulpener brouwerij