Het was een spannend moment voor de genomineerden. De Gouden Pint winnaar van 2018 werd zondagmiddag bekendgemaakt door Pint-voorzitter Rianne Joosse.
Om de Gouden Pint te verdienen, moet de persoon of organisatie een bijzondere activiteit/initiatief uitvoeren of introduceren. Belangrijke aandachtspunten bij de nominaties zijn het vernieuwende karakter, de oorspronkelijkheid en de meerwaarde van de initiatieven en/of activiteiten voor de Nederlandse biercultuur.
Daarnaast wordt de Gouden Pint jaarlijks uitgereikt en bestaat het over het algemeen uit een eerste prijs en 4 eervolle vermeldingen, dit kan afwijken afhangend van het bestuur.
De genomineerden voor de Gouden Pint 2018 waren:
Een online bier community waar bierliefhebbers hun passie voor bier kunnen delen. Deze groep is binnen een periode van 5 jaar uitgegroeid tot 10.000 leden. Daarnaast zet deze groep zich in voor goede doelen, zoals Stichting ALS.
- Fedor Vogel van Bier! Magazine
De schrijver en Uitgever van Bier! Magazine en Brouw! Magazine. Fedor Vogel verzorgt informatieve en concrete informatie over de hedendaagse bierwereld.
- Sander en Ronald van VandeStreek bier
Gedurfd betreedt VandeStreek bier nieuwe markten. Een innovatieve brouwerij met visie voor een toekomst waar alcoholvrije bieren een steeds grotere rol gaan spelen.
- Lekkerste Bockbier van Nederland verkiezing
Deze verkiezing staat al bijna 20 jaar bekend als één van de meest fameuze en unieke consumentenverkiezingen voor het lekkerste bockbier van Nederland.
- Ewald Arts: oprichter van Bier&cO
Mede om zijn pioniersgeest. Importeur van speciaalbieren uit het binnen- en buitenland, hierdoor kunnen Nederlanders kennis maken met een groot aanbod aan niet-Nederlandse speciaalbieren.
De Playground Non Alcoholic IPA speelde een grote rol bij hun overwinning. Zo behaalde VandeStreek bier tijdens de prestigieuze Brussels Beerchallenge 2018 al de European Revelation Award voor hun Playground Non Alcoholic IPA.
Met deze alcoholvrije IPA scoorde zij niet alleen op nationaal niveau, maar ook op Europees niveau keken bierliefhebbers op naar deze heerlijke alcoholvrije IPA.
Vorige winnaars van de Gouden Pint zijn: Bierista (2015), Carnivale Brettanomyces (2016) en Stichting Geniet & Geef (2017).