Smaak & Omschrijving
Last Sipper is een krachtige en extreem gehopte Hazy Triple IPA die barst van intense smaken. Dit speciaalbier biedt een explosie van tropisch fruit, met duidelijke tonen van passievrucht, mango en ananas.
De Riwaka en Citra hoppen zorgen voor uitgesproken citrusaroma's met hints van grapefruit en limoen. Met 25 gram per liter dryhop is dit de meest intense creatie die Floem ooit heeft gemaakt.
De TIPA heeft een frisse, pittige bite die mooi contrasteert met de zoete fruitsmaak. Het bier combineert een intens romig mondgevoel met een verfrissende finish.
Last Sipper werd in 2025 op de markt gebracht door Floem uit Appingedam als het allerlaatste bier van deze brouwerij. Dit speciaalbier is een Hazy Triple IPA en bevat 10% alcohol. Last Sipper heeft een aanbevolen drinktemperatuur tussen de 6 en 8 graden Celsius.
Met een IBU van 40 tot 50 biedt deze TIPA een perfecte balans tussen hopbitterheid en fruitsmaak. Het bier wordt geleverd in een 44cl blik en is gebrouwen met twee uitgesproken hopvariëteiten: Riwaka uit Nieuw-Zeeland en Citra uit Amerika.
Deze laatste release vormt een waardig afscheid van Floem en vat alles samen waar de brouwerij de laatste jaren synoniem mee is geworden: uitgesproken, hop-forward bieren met een zacht en romig karakter.