Hertog Jan Pilsener is een Pils met 5,1% alcohol. Hertog Jan Pilsener wordt gebrouwen door Hertog Jan Brouwerij in Arcen.
Hertog Jan Pilsener is het bekendste bier van Brouwerij Hertog Jan. Dit pils heeft een volle en rijke smaak, omdat het bier op traditionele wijze wordt gebrouwen. Dit pilsener uit Arcen heeft een alcoholpercentage van 5.1%.
Brouwerij
Land
Gebrouwen sinds
Biersoort
Alcohol
5,1%
Gisting
Kleur
Goudblond
Drink temperatuur
3 ℃
Stamwortgehalte
11,70
Website
Valt onder
Actueel zijn er 27 Hertog Jan Pilsener aanbiedingen. De gemiddelde prijs van Hertog Jan Pilsener is €3,35 per liter.
Hertog Jan Pilsener heeft een rijke en volle smaak vol mout. Met een klein zuurtje en een bittere afdronk geeft het een lichte tinteling op de tong.
Hertog Jan Pilsener wordt vandaag de dag nog steeds volgens het oude ambacht gebrouwen uit natuurzuiver water, zorgvuldig geselecteerde granen, biergist en Saazer-hop. Dankzij deze methode heeft de pilsener een verrukkelijk gouden kleur en krijgt het een volle schuimkraag. Met zijn 5.1% alcohol is de pilsener te herkennen aan zijn aangenaam bittere afdronk en geweldige smaak. Hertog Jan Pilsener wordt bij de Dommelsche bierbrouwerij gebrouwen.
Hertog Jan Pilsener is hét visitekaartje van Hertog Jan. De namen van de bieren van Hertog Jan ontlenen zich aan aan Hertog Jan I van Brabant en Limburg uit de tweede helft van de 13e eeuw. Hertog Jan (1e) stond bekend als een echte levensgenieter, hij was een veldheer die zich graag en met groot regelmaat rijk liet onthalen op de grote Brabantse abdijen. De tafels werden overdadig gevuld en een grote kan bier mocht dan ook niet ontbreken.
25 feb 2016
3 feb 2014
8 nov 2012
Bekijk alle reclames van Hertog Jan Pilsener.
Beoordeling
Positieve en negatieve aspecten
Mr.marc
06-08-2019
1
Hertog Jan is mijn lievelingsbier! Altijd een kratje koud staan :)
Henny Gerrits (Gast)
16-09-2019
Al met al toch wel het lekkerste Nederlandse bier en ook bijna altijd wel ergens in de aanbieding voor 10 euro per krat.
Emile brenkman (Gast)
25-07-2020
Rommel, men gebruikt ook mais.....en dat hoort niet in Pils, zeker niet in een "A" merk. WATER, GERST en HOP en meer mag het niet zijn......Een dikke doei aan Brouwmeester Gerard.......die natuurlijk niet bestaat.........
Thomas (Gast)
16-10-2021
Super biertje heerlijk!!!! Super gedaan Gerard(Die dus wel bestaat) en geniet lekker van je pensioen nu!! Welverdiend !!!
Alfred (Gast)
30-11-2021
Krijg er zo'n hoofdpijn van. Altijd van de 16e.
Richard (Gast)
03-09-2023
Beter als dat grolsch is!
Willem Pils (Gast)
29-01-2026
Wordt gemaakt van maïs en mag in Duitsland, het viermaal land, niet verkocht worden als Pils. Wordt niet volgens Reinheids gebot gebrouwen
Grand Prestige Genootschap - Gerstewijn - 11.7%
Een mooie Grand Prestige met een warm, complex en gelaagd karakter. Het is een zwaar bier met een alcoholpercentage van 11,7%. Deze gerstewijn is een unieke blend waar je koffie, karamel, chocolade, vanille, kokos en verfijnde moutbitterheden in herkent.
Hertog Jan 0.0 - Pils - 0%
Hertog Jan 0.0 is een bier met een moutig karakter, kruidige tonen in de achtergrond, een volle smaak met een verfrissende hopbitterheid en een lichtzoete afdronk.
Hertog Jan Bastaard Appel en Citroengras - Biermix - 2.7%
Hertog Jan Bastaard Appel en Citroengras is een verfrissende Radler met een uitgesproken bierig karakter. Deze radler heeft smaken van appel en citroengras.
Hertog Jan Bastaard Gember en Citroen - Biermix - 2.7%
Hertog Jan Bastaard Gember en Citroen is een verfrissende Radler met een uitgesproken bierig karakter. Deze radler heeft heeft smaken van gember en citroen.
Hertog Jan Bockbier - Bock - 6.5%
Hertog Jan Bockbier heeft een volle, romige en karamelachtige smaak. De smaak is uitgesproken en koppig.
Hertog Jan Brut Blond - Blond - 9.9%
Hertog Jan Brut Blond is een verfrissend en sprankelend bier met een verfijnde bubbelstructuur. Het speciaalbier biedt subtiele frisheid en uitgesproken aroma's dankzij de hergisting op de fles met Champagnegist. De toevoeging van suiker tijdens het brouwproces zorgt voor een hoger alcohol- en koolzuurgehalte, wat bijdraagt aan de bruisende karakter van het bier.
Hertog Jan Dubbel - Dubbel - 7.3%
Het bier heeft een gebroken witte schuimkraag met een verleidelijk moutig, fruitig aroma. De smaak is te omschrijven als zoet, nootachachtig met een subtiel vleugje alcohol.
Hertog Jan Grand Pilsener - Pils - 5.7%
Hertog Jan Grand Pilsener is een volmondig goudblond bier, dat langer is gebrouwen voor een rijkere smaak. Het bier heeft extra lagertijd ondergaan en is daarnaast met meer ingrediënten gebrouwen wat leidt tot een volle body en rijke smaak.
Hertog Jan Grand Prestige - Gerstewijn - 10%
Hertog Jan Grand Prestige heeft een volle rijpe smaak met een droppige achtergrond. De zoete en bittere tonen in dit bier zijn duidelijk te onderscheiden.
Hertog Jan Grand Prestige Brut - Gerstewijn - 11.1%
Deze unieke donkerkleurige Grand Prestige Brut geeft door de méthode traditionelle een ietwat kruidige toets aan de alom gekende smaken van de Grand Prestige. De basis ligt in de receptuur van de Grand Prestige, echter hebben de brouwers ditmaal het kroonjuweel hergist op de fles. Dit gebeurt door de toevoeging van suiker en de meest klassieke bottelgist: Champagne gist. Na de hergisting heeft het bier zowel een hoger alcohol- als koolzuurgehalte, waardoor een Grand Prestige ontstaat die verrijkt wordt met een subtiele frisheid en uitgesproken aroma’s. De fijnere bubbels ronden deze sprankelende smaakexplosie helemaal af.
Hertog Jan Grand Prestige Vatgerijpt Bourbon 2018 - Gerstewijn - 11.5%
Deze Hertog Jan heeft smaaktonen van karamel, vanille en kokos. Het bier gaat goed samen met vleesgerechten, zoete gerechten en verschillende kazen.
Hertog Jan Het Weerzien - Kölsch - 4.9%
Het Weerzien is fris doordrinkbaar met lichte hoptoetsen en een fruitige afdronk door de gebruikte Kölsch gist. Het is gebrouwen met een extra hoeveelheid tarwemout voor meer volmondigheid en aroma.
Hertog Jan Hoppig Blond - Blond - 4.5%
Enkel is toegankelijk ambachtelijk bier op basis van de middeleeuwse single cross bieren. De brouwers gebruikten minder gist om een lichter bier te brouwen. Na het brouwen van Enkel wordt het bier door de brouwers gedryhopt door toevoeging van Ella en Mistral hop. Naast Hertog Jan Tripel en Dubbel is de reeks met Hertog Jan Enkel (zoals Hoppig Blond in eerste instantie op de markt kwam) compleet.
Hertog Jan Karakter - Ale - 7.5%
Hertog Jan Karakter heeft een zoetige en licht moutige smaak.
Hertog Jan Lentebock - Bock - 7.2%
Hertog Jan Lentebock heeft een romige en fruitige smaak.
Hertog Jan Oerblond - Blond - 6.2%
Hertog Jan Oerblond heeft een prettige en bittere smaak.
Hertog Jan Primator - Pils - 6%
Hertog Jan Primator heeft een stevige pilssmaak met een licht bittere nasmaak.
Hertog Jan Tripel - Tripel - 8.5%
Hertog Jan Tripel is een bier dat ruikt naar tropische vruchten en de zoetigheid van honing. Ook komt er in het bier een kruidigheid van kruidnagel naar voren. De smaak is te omschrijven als licht zoet van limoen met karamel.
Hertog Jan Weizener - Wit - 5.7%
Hertog Jan Weizen is een eigenzinnig tarwebier met een vleugje koriander en sinaasappelschil. Dit bier heeft een volmondige, frisse smaak met karaktervolle bittertonen.
Hertog Jan Winterbier - Winterbier - 8.8%
Hertog Jan Winterbier is een goudblond bier met een zeer fruitig aroma. Het bier is ondanks het hogere alcoholpercentage van 8,8 procent goed doordrinkbaar.
Het Elfde Gebod - Blond - 7%
Het Elfde Gebod is een goudblond bier van hoge gisting en bevat 7% alcohol. Dit speciaalbier wordt gebrouwen in Arcen bij Hertog Jan.
Zie meer merken van Hertog Jan
Zie minder merken
Bekijk alle biermerken
Hunne Grand pilsener, moet bekennen smaakte mij boven verwachting goed. Even beter als de standaard Hertog Jan. Des te teleurstellender ik was, na enkele weken terug nog enkele sixpacks blik Grand Pilsneer te hebben gekocht bij onze Plus hier in Mierlo.
Dat gisteren, nadat de blikjes opwaren(in folder dus kan) er nog enkele sixpack flessen lagen. Ik ze meenemen in all enthousiasme. Ik trok de eerste open en, die smaakte na zweetsokken niet normaal. Blijken al die sixpacks slecht te zijn.
Het is leuk als een brouwerij een veelbelovend nieuw pils op de markt zet. Maar als het een loterij is bij de supermarkt of kop of munt of het een veelbelovend pilsje gaat worden of een slap aftreksel van schultenbrau, maar het risico(de prijs!) voor jou is dan is de lol er snel af!.
En dat is het helaas. Ik trek die smoesjes van brouwerije nook echt niet meer hoor, zoals Grolsch of Heineken dat de reden voor de tegenvallende smaak kan zijn de opslag. of de logistiek.
Ik woon in Geldrop. Dat ligt nog geen 60km van Arcen vandaan waar Grand pils word! gebrouwen. Laat mijn melding een waarschuwing zijn. Dit waren in iieder geval mijn laatste Grand pilsener in sixpack fles ooit. Die raak ik nooit meer opnieuw aan, die vieze zweetsokken bier.
Lekker bier, kan er niet zonder
@emile brenkman.... Snap niet waarom u duimpje down krijgt , want u heeft helemaal gelijk met u stelling dat mais niet in bier thuis hoort.
Van huismerken kun je het verwachten om zo goedkoop mogelijk bier te produceren , maar als je de hoofdprijs vraagt voor een pilsener voeg je geen veevoer toe aan een bier om het proces te versnellen
atlas 14 blikken adres postcode woonplaats
ieder zijn smaak maar voldoet niet aan Duitse normen want er zit mais in en zoals iedereen weet,is mais alleen geschikt voor veevoer.Ook zoals het bier schuimt is niet natuurlijk.
Kortom te duur voor het geld en niet eerlijk op hun website,waar de pilsener wordt gebrouwen.En maar afgeven over Heineken ,ook te duur maar persoonlijk prefereer ik dit bier eerder,maar natuurlijk mag ieder zijn eigen mening hier over hebben.
Nederland is zeker wel een bierland Maarten, maar kan en hoeft zich niet te meten aan Duitsland of Tsjechie bijvoorbeeld.
Bier en wijn zijn verre weg de meest gedronken consumpties in Nederland. Hertog Jan is om te smullen!
Ik vind het een beetje vreemd dat er zo weinig reviews zijn van het beste bier van Nederlandse bodem.
Nederland is niet echt een bierland vind ik, maar een hertog Jan gaat er altijd in?.
Lekkerste pils die op de Nederlandse bodem verkrijgbaar is!
Hertog Jan pils steekt er met kop en schouders boven andere Nederlandse pilsen uit. Een heerlijke smaak, met een nog lekkerdere afdronk. Daarnaast is de kwaliteit van HJ bier echt op- en top.
Dit zeg ik omdat bijvoorbeeld een Heinekenfles (de groene) vaak stinkt. Zure wiet lucht komt er uit de fles. Dit bevorderd ook de smaak.
Maar HJ drink ik al zo'n 9 jaar en het is ten alle tijden top geweest. Nooit een vreemde geur, maar altijd de heerlijke aroma's. Ga zo door mannen!!
Voof mij persoonlijk t lekkerste bier, is ook enigste bier wat ik koop!
Ik begrijp wel waarom er mais in gaat. Actuele prijzen voor mais USD 348,78 en voor graan USD 429,63 stand 13/10/2017. Kassa. En in de marketing duur wegzetten. Ik heb een keer gekocht dit was ook tevens de laatste keer.
mijn favoriete bier. wanneer ik er hier een van opentrek krijg ik weer een gigantische lach op mijn smoel.
Beste mensen van HERTOG JAN,Waarom laat u als Limburgse brouwer een "DRENT" uw TV-advertenties inspreken? Hoe ver kan zinken!Dat wilde ik maar even kwijt.
Mark,We hebben een half jaar geleden zo'n test gedaan. We drinken vaak Hertog Jan en konden het inderdaad niet herkennen. We hebben ook cijfers gegeven en toch kwam deze (samen met Heineken) als hoogst uit de bus.
Beetje overgewaardeerd en gehyped.Het is de naam die t m doet.Niet verkeerd, maar staat op dezelfde lijn als de meeste andere Nederlandse A merk pilseners.Doe voor de grap eens een pilstest met wat vrienden, je zult je verbazen over de uitkomst.
Geweldig biertje! Wij zijn vijftien jaar geleden op vakantie geweest in Arcen. Na ons bezoek aan de brouwerij en een biertje geproefd te hebben was ik om. Sindsdien drinken wij allen nog Hertog Jan Bier!
Beste bier. Geweldig. Heb jarenlange ervaring. Dit is topbier. Arcen brouw zo door want ook jullie speciaalbieren zijn groots.
Dit is bier. Altijd al gevonden. Jarenlange ervaring en het is nog steeds het beste biertje. Ben groot van van HERTOG JAN. Arcen brouw zo door. Geweldig.
Lekkerste pilsje van Nederland. Wat mij betreft de nr 1.
ja met andere soorten bier moet ik er wel eens effe doorheen bij de eerste slok, maar leef nu het kan en drink het hertog jan gelijk lekker !!! en voor een volle avond
Ik ben het met Bert eens, de smaak van Hertog Jan is niet meer dezelfde ! Volgens mij hebben de flessen met het nieuwe etiket - donkere kleur bovenste etiket een aparte, voor mij minder lekkere smaak als die met het oude- gele etiket. Heb meer mensen in mijn kennissenkring die dit ook opgemerkt hebben... Iemand bekende met genoemd fenomeen.. Gr. Will
Heerlijk pilsje. Absoluut de nummer 1 voor mij.
Is dat niet overdreven schuimende biertje wat als pilsener uit de Oranjeboom brouwerij komt en wat veel te duur is en niet te zuipen?
HET lekkerste pils in Nederland is voor mij: HERTOG JAN (EN OOK NOG 30 CL IN FLESJE) dat hebben Palm en Jupiler niet !
Dude! Er zat altijd al mais in... Alleen noemde ze het anders op het etiket...
Sinds ze er ook mais in stoppen (echt waar, kijk maar op het etiket!) vind ik het niet lekker meer. Bier moet worden gebrouwen uit water, gerstemout en hop. Dat weten de Duisters al sinds 1516, toen daar het Reinheitsgebot van kracht werd.
Poar Neem'n
Het beste bier komt bij geen ander in bier in huis
Mijn favoriete merk, drinkt zo heerlijk weg.
Hertog Jan bier ver uit het beste bier van Nederland
Gewoon een heerlijk biertje. Dan is heineken slootwater
super biertje
Hertog jan is het speciaal bier onder de pilsjes!
Mijn complimenten voor de initiatiefnemers van deze website. Heel duidelijk en reuze interessant. Ga zo door. En oh ja, HJ is ook mijn favoriet.
het lekkerste biertje wat er is
Al tientallen jaren voor mij het lekkerste biertje
Zie meer reacties
Zie minder reacties